Kaynak Saç Çeşitleri

Kaynak Saç Çeşitleri

Günümüzde insanlar, dış güzelliklerine daha çok önem veriyorlar. Teknolojinin gelişmesi, saç güzellik sektörünün de işine yaradı. Saç ekme, kaynak saç yöntemleri gibi konular da ihtiyacı karşılar hale geldi. Önceden saçın seyrek, ince ve çok kısa olması gibi nedenlerden dolayı uygulanamayan saç ekleme yöntemi, şimdilerde oldukça kolaylaştı. Bu sayede bayanlar, en acil durumda, saçlarının yapısı ya da uzunluğu ne olursa olsun, kısa sürede harika saçlara kavuşabiliyor.

Kaynak saç, doğal saçlara iyi uyum sağladığı ve hafif olduğu için bayanlar, peruk yerine daha çok kaynak saçı tercih ediyorlar. Peki, kaynak saç yaptırmadan önce, nelere dikkat etmeliyiz?

  • Uzman seçimi: Kaynak yapacak doğru kişiyi bulmak, atacağınız ilk adım olmalı. Daha önce kaynak yaptırmış arkadaşlarınızdan ve sosyal platformlardan, ilgili yer hakkında fikir edinebilirsiniz.
  • Saç yapınız: Saçınızın yapısı, kaynak tekniğini belirleyen faktörlerden birincisidir.
  • Kaynak saç yaptırma amacınız: İşin uzmanı, kaynak yaptırma amacınıza göre doğru yöntemi belirlemelidir.
  • Kaynak saç tekniğinin sağlıklı olması: Kaynak yaptırmadan önce, saçınıza zarar vermeyecek en doğru yöntemi seçmenizde yarar var. Uzmandan bu konuda fikir almalısınız.
  • Pratik kullanımının olması: Saçınıza zarar vermeden ve canınızı acıtmadan kolayca çıkarılabilecek kaynak saç tekniklerini tercih edebilirsiniz.
  • Fiyat faktörü: Kaynak yaptırırken, bütçenizi de hesaba katmalısınız.

Kaynak yaptırmadan önce, bilmeniz gerekenler hakkında fikir edindiğinize göre, saç kaynak çeşitleri başlıklarına geçebiliriz.

Mikro Kaynak Saç Çeşitleri

Mikro kaynak, ince tutamlar halinde uygulandığı için doğal görünüm sağlayan, kullanımı pratik ve en son geliştirilen saç ekleme teknikleridir. Mikro nano extension, mikro kapsül ve mikro jel; Mikro kaynak saç çeşitleri olarak göze çarpmaktadır.

Şimdi, mikro kaynak çeşitlerini tek tek inceleyelim.

Mikro Nano Extension Kaynak Saç

Doğal bal mumu kullanılarak uygulanan ve doğal görünüm veren mikro nano kaynak saç yöntemi, kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış uygulandığında, eklenen saçlar dökülmeye başlayacaktır. Bunun olmasını asla istemezsiniz.

Mikro Kapsül Kaynak Saç

Mikro kapsül kaynak, şeffaf ve küçük kapsüller yardımıyla kaynak saçı ekleme yöntemidir. Mikro kapsülle eklenen saçlar taranabilir, fön çekilebilir ve ayrık durmaz. Seyrek saça sahip olanlar da bu yöntemi deneyebilir.

Mikro Jel Kaynak Saç

Saçlarda beyazlama, dökülme gibi şikayetlerden dolayı çok fazla tercih edilmeyen bu kaynak yöntemi, yapıştırıcı madde kullanılarak uygulanır. Kaynak saçı çıkarmak içinse, sökücü ilaç kullanmak gerekiyor. Kısacası, tavsiye etmediğimiz bir yöntem.

Çekmeköy Taşdelen kuaför hizmetleri veren Ahmet Acar Bayan Kuaförü, profesyonel mikro kaynak hizmetlerini de siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Keratin Kaynak Saç

Kaynak Saç Çeşitleri.

Keratin maddesi kullanılarak kaynak saçın doğal saça tutturulduğu en sağlıklı saç ekleme yöntemidir. Keratin, insan vücudunda da bulunan aminoasitten ve proteinden elde edilen bir maddedir. Bu nedenle doğal saçın yapısını bozmaz ve saça zarar vermez. Dayanıklıdır ve kaynak saça fön çekilebilir. Keratin kaynak yöntemiyle saçlar, daha hacimli ve gür görünüme kavuşur. Keratin kaynağın, Amerika ve Avrupa’da neden en çok tercih edilen yöntem olduğunu sanırım şimdi daha anlıyoruz.

Keratin kaynak, seyrek, zayıf ve ince telli saçlar için muhteşem bir saç ekleme yöntemidir. Hemen her saç yapısına uygulanabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken nokta; kaynak uygulamadan önce, saç yapısının uzman kişi tarafından belirlenmesidir.

Keratin Kaynak Nasıl Uygulanır?

Keratin maddesi, deri yapısına uyumlu olup sağlam ve doğal bir yapıştırıcıdır. İlk olarak, saçın ince, kalın, düz, dalgalı veya kıvırcık oluşuna, rengine ve kafa şekline göre kaynak saçların yapısı belirlenir. Keratin kaynak saç uçları, özel keratin makinesiyle eritilerek doğal saçla düz ya da silindirik şekilde birleştirilir. Keratin soğuduğunda sertleşir ve dayanıklı hale gelir.

Özel sökücü sıvı yardımıyla saçlar zarar görmeden kolayca çıkarılabilir. Keratin kaynak saçın çıkarılması işlemi de uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Ahmet Acar bayan kuaförü salonumuzda, profesyonel keratin kaynak saç eklem ve çıkarma işlemleri yapmaktayız. Aşağıda, orta boy saçlarını uzatmamızı isteyen bir müşterimize ait fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

Kaynak Saç Çeşitleri.

Boncuk (Halka) Kaynak

Boncuk kaynak, küçük halkaların doğal saça ve ardından kaynak saçlara geçirilip sıkıştırılarak 1 saat gibi kısa zamanda uygulanan saç uzatma yöntemidir. Isı ve yapıştırıcı maddeleri kullanılmadığı için oldukça sağlıklıdır ve diğer yöntemlere göre daha ucuzdur. Halka kaynak saçlar doğal saça takılıp çıkarılırken, saça herhangi bir zarar vermemektedir. En fazla 3 ay kullanıldıktan sonra profesyonel eller tarafından çıkarılması önerilir. Böylece aynı kaynak saçlar, birkaç defa daha kullanılabilir.

Boncuk kaynak yaptırırken dikkat etmeniz gereken hususlar; işi iyi bilen birinin yapması, saçınıza uygun kaynak saçların ve kaliteli boncukların kullanılmasıdır.

Taşdelen’de bulunan salonumuzda, halka kaynak saç uygulamasını profesyonel olarak gerçekleştirmekteyiz. Saçınızı gür, hacimli ve uzun bir görünüme kavuşturabiliriz. İletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak Saç Çeşitleri.

Tres Kaynak Saç

Uygulama ve çıkartma süresi en kısa olan tres kaynak, 350 kadar boncuk kaynak saçların birbirlerine karışmayacak şekilde dikilip 25-30 boncukla saç sabitlenmesi tekniğidir. Tres kaynak saçlar, defalarca kullanılabilir ve saçınıza zarar vermez.

Sonuç olarak saçınızın yapısı, rengi, amacınız, uzman kişi, sağlık ve ekonomik faktörler, hangi kaynak saç tekniğini kullanacağınızı doğrudan etkilemektedir. Acilen mükemmel saçlara ihtiyacınız varsa, keratin veya boncuk kaynak saç yöntemlerimizden birini seç ve güzelliğini keşfet.